Interjero dizaino tendencijos 2015 metams

Interjero dizainas - tai iššūkis atrasti savo stilių sukuriant tvarų dizaino pagrindą, kurį būtų galima papildyti savitomis detalėmis. Grindys yra namų dalis, kuri pati savaime yra tarsi didelis baldas. Dėl to labai svarbu pasinaudoti grindų pasirinkimo įrankiais, tokiais kaip Boen katalogas ar Boen Grindų Studija. Tikimės, kad jus įkvėps vienas iš sukurtų stilių, kuriame pavyks atrasti sau artimą sprendimą. Galbūt jums patiks PURE NORDIC, MODERN RUSTIC, URBAN CONTRAST ar CLASSIC ELEGANCE stilius. Pasirinkite grindis iš vieno iš šių stilių ir papildykite jį individualiais aksesuarais. Štai kas bus madinga šiemet.

 

 

 

 

Žydra

Žydra spalva yra mėgiama visame pasaulyje. Šiemet matysime vis daugiau šios ramios spalvos gaminių. Ją rasite balduose, tekstilėje bei aksesuaruose. Vyraus astpalviai nuo džinsų melynos (denim blue) iki pastelinės žydros (muted pastels).

 

Šiame MODERN RUSTIC interjere mėlyna kėdė išdidžiai užima vietą stalo gale. Kaip jūs panaudosite šią spalvą savo interjere? Grindys BOEN Ąžuolas Pearl Castle plank.

 

Virtuvės elegancija

Pastaraisiais metais buvo daug diskutuojama apie kontrastingas medžiagas dizaino pasaulyje. Tai labai svarbu, ypač virtuvėje, kuri yra bene svarbiausia patalpa namuose. Dabartinės tendencijos juda link prigesintų kontrastų, kuriuos būtų galima pavadinti labiau elegantiškais. Matiškas marmuras, prabangus akmuo, žalvaris ir auksas vyraus šiuolaikinėje virtuvėje.

Patraukli virtuvė "Tinta" iš Kvik puikiai atspindi naująją eleganciją ateinančią į mūsų virtuves. Akmuo, auksinės detalės, dailios tekstūros.
Nuotrauka: Kvik

 

Medžiagų pasaulis

Medžiagos, senstančios iš lėto, grakščiai yra tvarios ir etiškai išgaunamos. Kur dizaino pasaulyje bežiūrėtumėte, beveik visur dizaineriai stengiasi naudoti natūralias medžiagas bei paviršius. Formos išlaikomos paprastos, tam kad pavyktų išryškinti marmuro, akmens, keramikos, metalo ar medžio tekstūras.

Svetainė su vaizdu bei nuostabiu medžiagų susijungimu. Grindys BOEN Oak Traditional Chalet, kurios tobulai atitinka PURE NORDIC stilių, taip pat derės MODERN RUSTIC ar CLASSIC ELEGANCE stiliuje.

 

Oranžinė

Oranžinė spalva šiuo metu labai svarbi, ji šilta ir pilna energijos. Viskas ko norime, tai pridėti spalvos savo gyvenimui. Oranžinė pilna individualumo, nuo švelnios rožinės iki stipresnių akį rėžiančių oranžinės tonų. Šias spalvas rasite ant pagalvių, kiliminių dangų, užtiesalų, staltiesių. O gal net nepabijosite išdažyti sienų šia spalva.

Vienas didžiųjų dažų gamintojų Akzo Nobel išrinko įvarių atspalvių oranžinę 2015 metų spalva. Ji graži bei energinga.
Nuotrauka: Akzo Nobel

 

Žalioji prabanga

Augalai prideda gyvybės bei sveikumo interjerui, jau neminint jaukumo. Sukulentai bei kaktusai gana gausiai pradėjo plisti prieš porą metų, o šiuo metu prie jų prisideda ir stambių lapų vešlūs augalai.

Palikite vietos stambiems augalams jei turite pakankamai vietos arba sudėkite daugiau mažesnių augalų vienoje vietoje.

Visi daiktai nuotraukoje iš House Doctor.

 

Raštai

Šiuolaikiniai paviršiai nebūtinai turi būti lygiaspalviai, be papildomo apdirbimo. Nauja skaitmeninio spausdinimo technologija išplito į daugumą gaminių, jos pagalbą galima turėti įvarius raštus ant daugelio paviršių. Keletą pastarųjų metų matę tendenciją stambių medinių lentų, kurios ir dabar labai pageidaujamos, šiuo metu matome augantį susidomėjimą įvairesniais, netradiciniais raštais.

   

Šie netipiniai staliukai iš Cattelan puikiai atspindi šių naujovių galimybes. Atkreipkite dėmesį į medines bei odines grindis. Klauskite savo BOEN atstovo dėl tokio medinių grindų paklojimo galimybių.

 

Grįžtant pie juodos

Ar juoda, tai nauja balta? Taip tikrai gali pasirodyti. Juodos sienos vis dažniau vadinamos neutraliomis, o juodų dažų pardavimai sparčiai auga. Rinkitės matinius atspalvius elegantiškumui išlaikyti, naudokite baltą spalvą kaip kontrastą. Juoda gali būti šilta bei atrodyti įdomiai, tik reikia tinkamai ją suderinti.

Paprasta, grafito juodos spalvos kabykla drabužiams iš Menu tiks bet kuriam stiliui.

Nebijokite juodos sienos, tik pasirūpinkite ryškiomis baltomis detalėmis gaivai išlaikyti. Juoda spalva LADY Balance 9938 Subdued Black iš Jotun.

 

Autentiški dirbiniai

Ieškokite autentiškų, kūrybingų, rankų darbo gaminių pagamintų vietoje bei pasakojančių istoriją, riboto tiražo. O gal net pasidarykite kažką patys! Mokykimės gaminti maistą nuo pat pradžios, mokykimės megzti, žiesti iš molio ar imkimės kokio kito amato. Pasaulyje, kuriame vis labiau įsigali technologijos svarbu turėti atsvarą.

Nuostabūs dirbiniai iš Ferm Living patenkins jūsų vidinį amatininką. Kitamet galbūt pasigaminsite ką nors patys?

 

Paruošta pagal Helle Tjaberg (Norvegija). Buvusi ELLE Interior vyriausioji redaktorė, šiuo metu laisvai samdoma madų tendencijų bei interjero dizaino specialistė. Skaito paskaitas bei konsultuoja dizaino tendencijų srityje.