Interjero dizaino tendencijos 2016 metams

Jaukiau, šilčiau, labiau spalvinga ir šviesu. Tokios tendencijos mūsų laukia 2016 metais. Jokių radikalių permainų lyginant su praėjusiais metais, tik švelni evoliucija paliekanti pakankamai erdvės mūsų pačių vaizduotei.

 

  

Berniukas ar mergaitė? Toks klausimas kyla pamačius kokias 2016 metų spalvas išrinko vienas JAV dažų pramonės lyderių Pantone. Rožinė arba šviesiai žydra. „Rose Quartz“ ir „Serenity“ šių spalvų pavadinimai.

 

Kiliminės dangos padeda sukurti itin jaukius interjerus. Matome modernios žydros spalvos pavyzdį. (Nuotrauką paruošė SWK Associated Weavers)

 

Bet mes negyventume konkurencijos laikais jei neturėtumėme kito pasirinkimo. Štai, kitas plačiai žinomas dažų gamintojas Dulux (Akzo Nobel ženklas) metų spalva pasirinko „Cherished Gold“.

 

 

"Cherished Gold" Dulux išrinkta kaip 2016 metų spalva. Ji kuria švelnų, šiltą bei ryškų interjerą. (Nuotrauką paruošė Dulux)

 

Rožinė, šviesiai žydra, gelsva? Ko gero, visų trijų spalvų kombinacijos jūs niekur nepamatysite, tačiau kontrastų pasaulyje pamatysite bendra vardiklį: mūsų namai bus labiau spalvingi, tačiau ne rėkiantys, o šilti ir jaukūs. Tai atitinka ir natūralių medžiagų mados tendencijas: vilna, linas, velvetas, oda yra malonūs liesti. Dizaino specialistai stengiasi išnaudoti ir haptikos efektą, kuris vaizdą papildo ir lytėjimo jausmu.

Minkšta, žydro velveto komfortiška kušetė kviečia atsipalaiduoti. (Nuotrauką paruošė Sweetpea Willow)

 

Ši tendencija matoma ir baldų parodose bei vitrinose. 1950‘ ir 60‘ ųjų formos atgaivina tų laikų dvasią. Gamintojai ir toliau vysto pastarųjų metų vintažinį stilių, kurio originalai tame laikotarpyje grįžo vėl į madą 21-ame amžiuje.  Šių dienų išskirtiniai baldai yra lengvi ir gracingi, puikiai komponuojasi net ir mažesnėse svetainėse. Šiuolaikinėse svetainėse, tai atspindi duoklę realizmui bei paprastumui.

Griežtos, tačiau minkštai interpretuotos linijos. Modernaus audinio "Trio" sofa iš COR. (Nuotrauką paruošė COR)

 

Taigi, kurį iš šių stilių jūs pasirinksite savo sienoms, pagalvėms, užuolaidoms, kilimams ar vazoms? Galbūt pakaks švelniai švytinčios auksinės sienos. Arba megztų rožinių pagalvių ant sofos, prie kurių norėsis prisiglausti. Kuriant šiuolaikinius interjerus vis dar labai svarbus individualumas. Kaip teigia Angelika Jahr, vokiečių gyvenimo būdo žurnalo „Schöner Wohnen“ vyr. redaktorė: „Aš negyvenu pagal madą, aš gyvenu namuose“. O mes patys galime tiesiog paieškoti įkvėpimo vienoje iš šių metų spalvų, tarkim „Serenity“.

Šviesiai žydros spalvos pakabinamas šviestuvas, kurį lengva priderinti įvairiuose interjeruose. (Nuotrauką paruošė Schneid Lightings & Furniture)

 

Paruošta pagal  "The lifestyle magazine from HARO".